Najczęściej zadawane pytania dotyczące
programu VISUAL CAD/CAM

Ile czasu mam na testowanie oprogramowania?

VisualCADCAM ma dostępną wersje demonstracyjną z nielimitowanym czasem testowania. Pozwala to na bezproblemowe testowanie softu bez konieczności martwienia się o dostęp do tej funkcji po określonym czasie.

Jakie są zasady testowania oprogramowania?

VisualCADCAM udostępnia wszystkie modułu dostępne w oprogramowaniu do przetestowania. Wystarczy wybrać z listy jeden z modułów i program automatycznie go załaduje w wybranej konfiguracji. Wersja testowa nie posiada żadnych ograniczeń dotyczących funkcji obróbczych itd.

Czy są jakieś ograniczenia w wersji testowej?

Z uwagi na nielimitowany czas użytkowania wersji testowej producent nałożył minimalne ograniczenia w postaci braku możliwości zapisania pliku oraz wygenerowania pliku NC.

Jeśli zacznę z VisualCADCAM to czy można później przenieść do bardziej zaawansowanego 3D CAD / CAM?

Tak. VisualCADCAM daje możliwość doposażenia się w inne moduły oprogramowania. Pozwala to na spersonalizowanie oprogramowania pod swoje potrzeby i to nie koniecznie na samym poczatku pracy z programem.

Jak VisualCADCAM licencjonuje oprogramowanie?

Dostępne są 4 typy licencji oprogramowania:

  1. Chmura – ta licencja ma czas dzierżawy wynoszący 8 godzin. Jeśli licencja nie była używana przez 8 godzin, staje się dostępna do użytku na innych maszynach. Ta licencja wymaga publicznego dostępu do Internetu w celu aktywacji i okresowego odnawiania dzierżawy licencji. Jest to domyślny model licencji dostarczany wszystkim użytkownikom.
  2. Node Locked – ta licencja jest przypisana do jednego komputera i nie może być przenoszona z jednego komputera na drugi. Licencja ta wymaga publicznego dostępu do Internetu tylko do pierwszej aktywacji. Największą wadą tej licencji jest to, że jeśli z jakiegoś powodu maszyna przestanie nadawać się do użytku, licencji nie można odzyskać ani przenieść.
  3. Licencja z blokadą sieciową – jest to licencja wielostanowiskowa pływająca, która jest przypisana do sieci. Podobnie jak w przypadku licencji pływającej, wymaga ona publicznego dostępu do Internetu w celu aktywacji i okresowego odnawiania dzierżawy licencji. Zaletą tej licencji jest to, że klienci mogą zostać zablokowani w sieci, co zapobiega przypadkowemu usunięciu lub kradzieży licencji.
  4. Sieciowa – ta licencja wykorzystuje Daemon sieci LAN zbudowanego na bazie systemu CentOS 7.0 do obsługi licencji w sieci hostów. Ta licencja jest używana tylko w miejscach, takich jak obiekty wojskowe i wysoce wrażliwe placówki. Nie jest normalnie dostępna dla instytucji komercyjnych i edukacyjnych.